13 CZARNY SZCZEP

 Życie jest jak nocna warta.
Nie należy go przespać.

HISTORIA

4.03.1991r założony został 13 Czarny Szczep. Szczepowym został pwd. Oskar Kozłowski. Drużynami założycielskimi były: 13 DW Czarna Trzynastka, 13 Gromada Zuchowa Czarne Łaziki oraz 13 Drużna Harcerska Czarne Wilki. 18.10.1991r. Szczep przyjął imię Zawiszy Czarnego. W 1992r. Czarni rozpoczęli kampanię „Sztandar”, która zakończyła się powodzeniem w 1993r. Kolejno 13 Czarnym Szczepem im. Zawiszy Czarnego kierowali: hm. Oskar Kozłowski,po nim phm. Aneta Kruk, phm. Arkadiusz Kruk, hm. Maciej Grunt, pwd. Paweł Grzegorski. Dzisiaj funkcję komendanta pełni phm. Malwina Siwczak.

SZCZEP DZISIAJ

Obecnie w skład Szczepu wchodzi 5 drużyn i gromad:

  • 13 GZ Czarne Łaziki
  • 13DH Czarne Wilki im. Józefa Grzesiaka ,,Czarnego”
  • 99 ŻDH Czarny Laufer
  • 13 DSH Czarna Wadera
  • 13 DW Czarna Trzynastka im. Józefa Grzesiaka ,,Czarnego”

KADRA

Kto jest kim w Czarnym Szczepie?

phm. Malwina Siwczak

Komendant Szczepu

wykształcenia archeolog z zawodu Event Manager. W ZHP sprawuje pieczę nad metodyka harcerską oraz zajmuje się kształceniem.

pwd. Natalia Bałtruszewicz

z-ca Komendanta

Od roku studenta farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Harcerka od lat 9. Z nikim nie może znaleźć wspólnego języka, takiego jak z najmłodszymi

hm. Jolanta Szadkowska

z-ca Komendanta

Nauczyciel języka polskiego, etyki, filozofii, oligofrenopegadog. Pracuje w Zespole Szkół w Barwicach w gimnazjum i liceum.

Martyna Staniul

Drużynowa 13 GZ Czarne Łaziki

Uczennica II klasy LO o profilu biologiczno-chemicznym. Miłośniczka gotowania, ale przede wszystkim harcowania!

Wojtek Bałtruszewicz

Drużynowy 13DH Czarne Wilki

Wojciech Bałtruszewicz w harcerstwie od 2010r. W latach 2013 – 2015 zastępowy, następnie przez pół roku przyboczny. Od września 2015 drużynowy Czarnych Wilków.

Karol Bochenek

Drużynowy 13DSH Czarna Wadera

Od 2010 roku w 13 czarnym Szczepie, swoją przygodę z ZHP zaczynał w 13 dh. Czarne Wilki gdzie od 2013 do 2015 pełnił funkcję zastępowego zastępu „Petarda”, w 2015 objął funkcję drużynowego 13 dsh Czarnej Wadery która to została reaktywowana po 13 latach nieobecności w Szczepie.

Ola Koba

Drużynowa 13 DW Czarna 13

Studentka III roku Zarządzania Państwem na jednym z poznańskich Uniwersytetów. Fanka adrenaliny, militariów i zdrowego stylu życia!

Maja Zelmanowska

Drużynowa 13 DH Czarny Laufer

W harcerstwie jestem już 7 lat. Uczęszczam do 1 LO im Księżnej Elżbiety. Oprócz tego
interesuje się matematyka, fizyką i chemią oraz fotografią i filmem.